Відмова у виплаті вкладу



Відповідно до Закону України «Про кредитні спілки» вклади членів кредитної спілки на депозитних рахунках, а також нараховані проценти належать членам кредитної спілки на праві приватної власності. 

Кожен член кредитної спілки має право одержати належні йому кошти у порядку і строки, які визначені укладеними з членом кредитної спілки договорами.
! Відмова у повернені вкладу є незаконною, а тому підлягає судовому оскарженню.

Перелік дій для повернення вкладу з кредитної спілки:
Крок перший. Вам необхідно завчасно повідомити керівництво кредитної спілки про намір забрати грошові кошти (вклад, пайові та інші внески, за виключенням вступних внесків) у зв’язку із закінченням строку дії договору. Також в заяві зазначається про намір вийти зі складу учасників спілки. В заяві вказується сума грошових коштів та дата, коли особа має намір відвідати кредитну спілку. Повідомлення надсилається телеграмою чи цінним листом з описом вкладень та повідомленням про вручення.

Крок другий. Готуємо скаргу до Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг про відмову кредитної спілки видати вклад, пайові та інші внески. До скарги додаються: копія договору, копія заяви про видачу вкладу (з відміткою про вручення, якщо заява прийнята співробітником кредитної спілки, або докази направлення заяви поштою). Скарга подається на ім’я керівника Держфінпослуг та направляється цінним листом з описом вкладення та повідомленням про вручення. Строк відповіді на скаргу – 1 місяць.
Крок третій. У випадку ненадання відповіді на скаргу протягом місяця, або у випадку відсутності пропозицій щодо врегулювання питання по виплаті грошових коштів з боку кредитної спілки, готуємо позовну заяву. 

До позовної заяви додаються копії наступних документів: договір; повідомлення про вручення кредитній спілці заяви про намір забрати грошові кошти; заяву про намір забрати грошові кошти; копія скарги до Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг, квитанція про її направлення; копія відповіді на скаргу (якщо така надійшла); оригінал квитанції про сплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу; копія позовної заяви з додатками для відповідача. Позовна заява подається за місцезнаходженням відповідача, тобто кредитної спілки. Копії доданих документів повинні бути засвідчені підписом особи, яка подає позов.
Крок четвертий. Пред’явлення позову шляхом подання позовної заяви до суду. Позов можна подати до суду особисто чи надіслати цінним листом з описом вкладення та повідомленням про вручення.
Крок п’ятий. Після отримання позитивного рішення суду необхідно звернутися до відповідного районного управління державної виконавчої служби.
! Для посилення правової позиції в суді та для підтвердження серйозності намірів по поверненню грошових коштів, ви можете подати скаргу на дії керівництва кредитної спілки до районної прокуратури з вимогами перевірити діяльність кредитної спілки. В цьому випадку до позовної заяви, яка подається до суду, додається і копія скарги до органів прокуратури та (при наявності) копія відповіді на неї. 

Документи для скачування:

Посилання на Законодавство
2. Цивільний кодекс України
http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=435-15
3. Цивільний процесуальний кодекс України
http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=1618-15
4. Закон України «Про кредитні спілки»
http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=2908-14
5. Закон України «Про захист прав споживачів»
http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=1023-12