Національний банк вирішив змінити Стратегію розвитку фінансового сектору-2025 через вплив пандемії COVID-19 на ключові показники.
На минулому тижні Нацбанк обговорив хід виконання Стратегії, вплив коронавірусу на ключові показники, а також нові проєкти з представниками Мінекономіки, Мінцифри, фінансовими регуляторами та представниками страхового бізнесу і фінтех-компаній.
В результаті було вирішено надати ринку страхування життя більше стимулів для розвитку. Зокрема, розглянути можливість передати страховикам функції, які зараз виконує Фонд соціального страхування.
Це дасть змогу зберегти гарантії для робітників і водночас поліпшити якість надання їм послуг. Водночас НБУ вважає, що слід посилити нагляд за страховиками.
Також у Cтратегії необхідно більше уваги приділити питанню кібербезпеки. Нацбанк готовий очолити цей напрямок і працювати над впровадженням міжнародних стандартів кіберпезпеки у фінансовому секторі в співпраці з фінтех-компаніями.
НБУ також пропонує посилити цифрову грамотність населення. За цим напрямком центробанк буде активно співпрацювати з Мінцифрою.
Нацбанк також пропонує скоординувати дії державних органів під час виконання Стратегії таким чином, щоб максимально наблизити український ринок фінпослуг до отримання статусу внутрішнього ринку ЄС.
При цьому НБУ вважає, що треба попрацювати над розвитком широкосмугового доступу до Інтернету для населення.
У Стратегії пропонується врахувати ціль полегшити доступ до усіх реєстрів фінансового ринку, зокрема впровадивши обмін інформацією через API.
Також планується додати до Стратегії ціль щодо запровадження так званого е-резидентства для іноземців.
«Іншими словами, зробити так, щоб навіть громадянин іншої держави міг легко отримати адміністративну послугу або відкрити банківський рахунок в Україні», — зазначає Нацбанк. Усі напрацювання НБУ відправить на розгляд комітету з фінансового розвитку при Раді з фінансової стабільності, який затвердить їх і тоді офіційно додасть до Стратегії-2025.
Нагадаємо, 16 січня регулятори фінансового ринку представили та затвердили Стратегію розвитку фінансового сектору до 2025 року.
Водночас Національний банк оприлюднив Програму дій на 2020 рік, яка є річною дорожньою картою для реалізації ухваленої в 2018 році середньострокової стратегії центробанку.
Станом на середину березня виконано 64% всіх дій комплексної програми розвитку фінансового сектору на 2020 рік